MİDYE DOLMANIN ADRESİ CAN MİDYE

Osmaniye de soğuk havaya rağmen tezgahlarını açan seyyar satıcılar, ekmek mücadelesini gecenin geç saatlerine kadar sürdürüyor.

Osmaniye’de en işlek merkezlerin bulunduğu valilik AVM civarında tezgah açan seyyar satıcılar, dondurucu soğukta ekmek mücadelesi veriyor.

Havanın kararmasıyla yerlerini almaya başlayan seyyar satıcılar, gece geç saatlere kadar ailelerinin geçimini sağlamak için zorlu bir mesai harcıyor.

Kimi bahçesinden getirdiği fındık, kimi şırdan pilav, kimi midye dolma satıyor.

Tezgahlarında sattıkları farklı olsa da hepsinin tek amacı alın teriyle ekmeklerini kazanmak.

Belirli bir hep aynı noktada müşterilerini ağırladıkları için kendilerini “gecenin ev sahipleri” olarak tanımlayan seyyar satıcılar, vatandaşı memnun etmek için çaba gösteriyor.

Babası Yılmaz Abatay’ın yanında onu yalnız bırakmadan kendisine destek olmaya çalışan Emircan Abatay Tezgahını bazen çok satış yapmamasına rağmen her gece açtığını, müşterileriyle muhabbet etmenin dahi kendisi için kazanç olduğunu anlatan Abatay, “Ben de saatinde yemek yemek ve uyumak isterdim ama imkanlar el vermeyince bu şartlar altında yaşıyoruz. Yağmurlu havalarda yağmurluk ve çizme giyiyorum. Soğuk havalarda biraz sıkıntı yaşıyorum. Ama ben bu işi severek yapıyorum. Midye dolma seven tüm Osmaniyelileri tezgahıma bekliyorum.” dedi.>>>Murat Boz

 

 

10 Ocak 2019 Murat BOZ
Yorum yapın