Milletvekili A. Adayı Çenet OGC  Ziyaret Etti

Çenet  “Milletime ve Osmaniye’ye Daha İyi Hizmet İçin Varım”

Osmaniye’nin tanınmış Çenet Ailesi’nden olan ve Çubuk Kaymakamlığı görevinden istifa eden İbrahim Çenet, AK Parti Osmaniye’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

İbrahim Çenet, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti. Ziyaretinde niçin Milletvekili Aday Adayı olduğunu anlatan Çenet; “Milletime ve Osmaniye’ye daha iyi hizmet için varım” şeklinde ifade  etti.

OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, OGC Başkanı İsrafil Avcı, Çenet Ailesi’nin Osmaniye’de tanınmış bir aile olduğunu İbrahim Çenet ile de daha önce Bozcaada Kaymakamlığı yaptığı zaman görüştüğünü söyledi. Başkan Avcı, İbrahim Çenet’e Milletvekili Aday Adaylığı’nın hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda basın mensuplarına kısaca kendisini tanıtan İbrahim Çenet, görev yaptığı yerlerdeki çalışmaları ve deneyimleri ile ilgili bilgiler verdi ve “Bu bilgi ve deneyimlerim ile Milletime ve Osmaniye’mize daha iyi hizmet için bu yola çıktım” dedi

İBRAHİM ÇENET:

07 Ekim 1975 Osmaniye doğumlu olan İbrahim Çenet, orta öğrenimini Osmaniye’de tamamladı ve 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 21 Kasım 2000’de Kaymakam Adayı olarak Adana Valiliği’ne atandı. 3 yıl süren kaymakamlık stajında ‘ODTÜ’de dil eğitimi, MGK Genel Sekreterlikte Kamu Diplomasi Kursu, İngiltere’de iki ay dil eğitimi, Nurdağı ve Gölpazarı Kaymakam Vekillikleri, Yerel Yönetim Reformu, Sınır ve Gümrük İşlemleri, Toplumla İlişkiler, Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılandırma ve İnsan Haklarında Mülki Amirlerin Denetim Kapasitelerinin Artırılması’ kurslarına katıldı.

Eskişehir-Günyüzü Kaymakamı (2004-2005), Malatya-Kuluncak Kaymakamlığı (2006-2007), Çanakkale-Bozcaada Kaymakamlığı (2007-2012), Şanlıurfa-Ceylanpınar Kaymakamlığı (2012-2013 Temmuz) yapan İbrahim ÇENET, 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı müşterek Kaymakamlar kararnamesiyle Yüksekova Kaymakamlığı’na atandı.

Evli ve 2 çocuk babası olan ÇENET; Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 2009-2010 Uluslararası İlişkiler Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. (Onaylanan Tezi: ‘Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardımlar İpa Dış ilişkiler bağlamında Bozcaada örneği’)

2013 yılında İngiltere’de Essex Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ‘hukuk master’ı yapmıştır. Hukuk tezi olarak ‘Yabancı sermaye yatırımcıları ile hükümet organları arasında ortaya çıkan ihtilafların ICSID konvansiyonuna göre çözüm yolları’ üzerinde çalışmıştır. 10 Ocak 2009 Türk İdareciler Derneği Seçici Kurulu tarafından ülke, toplum ve meslek yararına çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi ayrıca; Görev yaptığı il valilerince başarı belgeleri ile ödüllendirilmiştir. İbrahim ÇENET, 30.11.2016 Tarih ve 2016/861 Sayılı Kararname ile Yüksekova Kaymakamlığı’ndan Çubuk Kaymakamlığı’na atanmış olup; 22.12.2016 tarihinde Çubuk’ta görevine başlamıştır. Kaymakam ÇENET, 18 Ocak -24 Şubat 2017’de İçişleri Bakanlığı Heyeti ile Japonya Kalkınma Ajansı’nın konuğu olarak, kalkınma modelleri üzerinde çalışmıştır.

9 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın