Milletvekilleri Mehmetçik İçin Kan Bağışladı

Osmaniye Devlet Hastanesi çalışanlarının Mehmetçik için başlattığı kan bağışı kampanyasına katılan AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, kan bağışı gerçekleştirdi.

Önal ve Durmuşoğlu, poliklinikler girişinde bulunan Kızılay’ın kan bağışı aracında, işlemlerinin ardından “kanlarımız feda olsun” adı altında başlatılan kan bağışı kampanyasına katılarak kan bağışladı.

Burada konuşan AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, örnek olması adına kan bağışı kampanyasına destek verdiklerini ifade etti.

Afrin’de Mehmetçiğin canları pahasına operasyona katıldığını kaydeden Önal, “Din, millet, bayrak, bu milletin istiklali ve istikbali için Afrin’de Zeytin Dalı Operasyonuna katılan yiğitlerimizin, ihtiyaç duymaları durumunda, hazırlıklı olma adına Kızılay’ımızın yapmış olduğu bu kan bağışı kampanyasına biz de gönüllü olarak destek vermek istedik” dedi.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, kan bağışı kampanyasına katıldığı için mutlu olduğunu belirtti.

Durmuşoğlu, “Kanımız, canımız, bu aziz vatan için feda olsun. Bu gün ülkemiz için topraklarımız için mücadele eden şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Allah şehitlerimize rahmet etsin, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz”dedi.

Milletvekili Önal ve Durmuşoğlu’nun kan bağışının ardından şehitler için dua yapıldı.

Etkinliğe, İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz, Halk Sağlığı Başkanı Hayri Sarı bey Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Güney Cem Bülbüloğlu, Hastane başhekimi Tamer Gülsur, başkan yardımcıları Fazlı Aslan, Abdulkadir Taşletimur, hastane idarecileri, Sağlık-Sen Şube Başkanı Muhittin Çenet ile AK Parti Merkez ilçe başkanı Hanifi Zaimoğlu katıldı.  Haber Merkezi

 

1 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın