’Nereden Geldin Teyze’’ İsimli Tiyatro Oyununun Sahnelendi

Osmaniye’nin tek özel yerel tiyatro topluluğu Osmaniye Gençlik Sanat Tiyatrosu (OGSAT) Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla ‘’Nereden Geldin Teyze’’ İsimli tiyatro oyununun sahnelendi.

Tyatro oyunu ilk gösterimini 29 Nisan 2.gösterimini 2 Mayıs’ta 3.gösterimini 5 Mayıs’ta Cebelibereket Kültür Merkezi’nde sergiledi.

Bu yıl 14.sezonunda 2 perdeden oluşan Komedi oyunu izleyenleri kahkaya boğdu. Oyunun yazar ve yönetmeni Muhammet Kürtüloğlu şu şekilde konuştu:

“14 yıldır bu şehirde tiyatro oynuyoruz. Son oyunumuzda Kültür Turizm Bakanlığı’nın maddi katkılarıyla ‘’Nereden Geldin Teyze’’İsimli tiyatro oyununda 3 gösterimde 725 kişiye daha tiyatro izletmenin mutluluğunu yaşadık. Osmaniye halkı oyunlarımıza her geçen gün daha da ilgi gösteriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’mıza Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüze, Osmaniye Belediyesi’ne, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ve bizi yalnız bırakmayan seyircilerimize çok teşekkür ediyoruz”

Kürtüloğlu, en kısa sürede oyunlarının devamını Osmaniye, Kadirli, Düziçi, Erzin’de sahneleyeceklerini sözlerine ekledi. Haber  Merkezi

 

11 Mayıs 2019 Murat BOZ
Yorum yapın