Nice yüzyıllar yaşasın 23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çelenk Sunma Töreni nedeniyle Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen çelenk sunma töreni saat 09:00’da İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Törene koronavirüs tedbirleri sebebiyle İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katılım sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla düzenlenen tören sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak;”Bu yıl bayramımızı evlerimizde  kutlayacağız. Balkonlarımızdan, pencerelerimizde 100.yıl coşkumuzu göstereceğiz. Her 23 Nisan’da sınıflar nasıl süsleyip, bayramı ne kadar büyük bir coşkuyla yaşadıklarını biliyoruz çocuklarımızın. Yaşadığımız bu zorlu süreçte milletimizin sağlığı ve selameti için 23 Nisan’da evlerimizde kalmamız gerekiyor. Ancak bugün çocuklarımızın bayramı. Bugünü bayram tadında yaşasınlar istiyoruz. Öyle ki akşam 21:00’de balkonlardan İstiklal Marşımızı okurkenki heyecan ve coşkularını şimdiden görür ve duyar gibiyim. Bu vesileyle bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100.yıl coşkusunu yürekten kutluyorum. Nice yüzyıllar yaşasın 23 Nisan diyorum.” dedi.

 

24 Nisan 2020 Murat BOZ
Yorum yapın