OGC, fidan dikme kampanyası başlattı

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde, kurum ve kuruluşların da destekleri ile “Yeşili sev, doğayı koru” sloganı ile fidan dikme kampanyası başlatıldı.

OGC öncülüğünde başlatılan fidan dikme kampanyasına; Osmaniye Valiliği, Osmaniye Belediyesi, Orman İşletmesi İl Müdürlüğü ve OSEV destek verdi.

Genç fidanların toprakla buluşma töreni Güney Çevre yolu, Karacalar köprüsü yanındaki Karaçay vadisi üzerinde gerçekleştirildi.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) organizasyonu ile  düzenlenen fidan dikme töreninde konuşan OGC Başkanı İsrafil Avcı; “ Yeşili sev, doğayı koru” sloganı ile  başlatmış olduğumuz etkinliğimize katıl gösteren, sayın Valimiz, Garnizon komutanımız, Belediye Başkan vekilimiz, İletişim Başkanlığı Adana bölge Müdürlüğü temsilcileri, Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sivil toplum kuruşları temsilcilerine hoş geldiniz dileklerimizi iletiyoruz.  Ayrıca bu etkinliğimize katkıda bulunan; Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar, Olukbaşı Mesire alanı İşletmecisi Recep Vural, Osmaniye Fidanlık Şefi Neslihan Sungur ve Osmaniye Belediye başkan yardımcısı Melih Loş’a teşekkür ediyoruz. Bugünkü fidan dikme etkinliğimizde; 7 yaşında 230 adet Çınar, 4 yaşında 150 adet Fıstık Çamı ile 3 yaşında 100 adet Defne fidanını toprakla buluşturacağız.  Katkıları ve katılımları için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz”dedi.

Yapılan konuşmanın ardından fidan dikme törenine geçildi. İlk fidan Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından dikilirken, diğer katılımcılar da  değişik fidanları toprakla buluşturdu.

OGC’nin organize ettiği fidan dikme törenine; Vali Ömer Faruk Coşkun,

Garnizon KomutanıEmin Yılmaz Sancaktar, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Zafer Tombul, Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ali Göçer, İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü Şube Naci Dönmez, İletişim Başkanlığı Osmaniye masası sorumlusu Yasemin Yıldırım, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası BaşkanıMurat  Devrim Aksoy, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcıları, MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu, MHP Merkez İlçe Başkanı Ümmet Kaya, MHP İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın kolları yönetimi, OSEV Yönetim Kurlu üyeleri, Kamu Kurumlarının İl Müdürleri ve  STK temsilcileri katıldı.

Fidan dikme töreni yapılan ikramlarla sona erdi.

 

21 Şubat 2020 Murat BOZ
Yorum yapın