Öğrenciler 42 Ev Tamir Etti.

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesinde 42 Ev Tamir Edildi

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında öğrenciler tarafından tamirat ve tadilat yapılan evleri ziyaret etti. Vali Coşkun’un ziyaretinde İl Milli Eğitim Aydın Albak da yer aldı.

Proje hakkında Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Osman Şevket İyi, Vali Coşkun’a bilgi verdi. Osman Şevket İyi, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında, meslek lisesi öğrencilerinin ihtiyaç sahibi ailelerle bütünleşerek yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi suretiyle toplumsal duyarlılığın artırılmasının amaçlandığı söyledi.

Proje kapsamında, il merkezinde 16, Düziçi ilçesinde 9, Kadirli ilçesinde 7, Bahçe ilçesinde 6 ve Toprakkale ilçesinde 4 olmak üzere toplam 42 ailenin evinde tamirat yapıldığını ifade eden Şube Müdürü İyi, tamirat ve tadilatın yanı sıra birçok aileye sağlık hizmeti, eğitim, farkındalık ve benzeri hizmetlerin verildiğini kaydetti.

Vali Coşkun ise yaptığı konuşmada, projenin vatandaşlarla kaynaşmaya vesile olan en güzel projelerden biri olduğunu ifade ederek “Bu projede yer alan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projesi, vatandaşlarımızla okullarımız arasındaki işbirliğini, dayanışmayı en güzel şekliyle ortaya koyan bir proje. Bu proje sayesinde, evlerinde ufak tefek tamirat tadilat ihtiyaçları olan vatandaşlarımıza bu şekilde küçük dokunuşlarla destek verilmiş oluyor. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Projeye kapsamında evlerinde tamirat ve tadilat yapılan dört ailenin evlerini ziyaret eden Vali Coşkun, ilk ziyaret ettiği ailenin evinde baret, iş önlüğü ve iş eldiveni giyerek kaynak yaptı.  Vali Coşkun, ziyaret ettiği evlerde yapılan tamirat ve tadilatlar hakkında da bilgi aldı.

Evlerinde tamirat ve tadilat yapılan vatandaşlar öncelikle başta Vali Coşkun olmak üzere projede emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ettiler.

Vali Coşkun, ziyaretlerinin ardından mahalle sakinleri ile de sohbet ederek, vatandaşların sorunları dinledi.

16 Mayıs 2019 Murat BOZ
Yorum yapın