Öğrenciler 7 Ocak Kurtuluş konulu resimlerini kâğıda döktüler

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yılı etkinlikleri kapsamında resim yapma yarışması tamamlandı.

Osmaniye Belediyesi Mesleki Eğitim Binası (OBEM)’de yapılan yarışma İlkokullar 1 ve 2, ilkokullar 3 ve 4’üncü sınıflar olmak üzere iki kategoride düzenlendi.

Osmaniye Belediyesi tarafından verilen resim malzemeleri ile bir saatlik zaman dilimi içerisinde yarışmaya katılan öğrenciler 7 Ocak Kurtuluş konulu resimlerini kâğıda döktüler.

Yarışma sonunda yapılan değerlendirmede birinci ve ikinci sınıfların bulunduğu kategoride Şehit Yasemin Tekin İlkokulundan Ayşe Yağmur Kara birinci, Osmaniye Ender İlkokulundan İkra Dağ ikinci, Cebelibereket İlkokulundan Mina Nil Ökten üçüncü oldular. Vali Ümit Karahan İlkokulundan ise Güler Almaz mansiyon ödülüne layık görüldü.

Üçüncü ve dördüncü sınıfların bulunduğu kategoride Yunus Emre İlkokulundan Sudenaz Torun birinci, Osmaniye Ender İlkokulundan Recep Kağan Geldi ikinci,  Mehmet Akif İlkokulundan Hanin Sallan üçüncü oldular. İstiklal İlkokulundan ise Ahmet Karagüllü mansiyon ödülüne layık görüldü.

7 Ocak Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yapma yarışmasında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkan Vekili Rıfat Şahin tarafından ödülleri verildi.

3 Ocak 2018 Murat BOZ
Yorum yapın