ÖKÜ ;Çalışanlarına ve Öğrencilerine Sosyal Alanlar Geliştiriyor

Yıl boyunca çok sayıda ve çeşitlilikte sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenleyen Üniversitemiz, Akademik, idari personel ve öğrencilerin sosyal anlamda Üniversitemizde kaliteli zaman geçirebilmeleri için Karacaoğlan Yerleşkesi’nde hobilerini de kapsayan çalışmalar yapıyor.

OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi’nin bütün aktivitelerinin, çalışanlarına ve öğrencilerine ilham vermesinin yanı sıra çalışanlarınınve öğrencilerinin dinlenmesi, hoş vakit geçirmesi, sosyalleşmesi için de farklı öneriler sunuyor. Gençleri kütüphaneye çekme, çalışanların ise motivasyonunu artırma amacıyla yapılan kaydırak, Osmaniyelilerin, bölge halkının, öğrencilerin ilgisini çeken Celil Ataserver Oyuncak Müzesi’nin de bulunduğu binanın girişinde faaliyete geçti.

Üniversitemiz tarafından Karacaoğlan Yerleşkesi’nde yapımı devam eden kaya tırmanma duvarları, plaj voleybol sahası, koşu parkurlarını çalışanlarının ve öğrencilerin hizmetine sunmaya hazırlanan Üniversitemiz,squash salonu, bilardo masaları, basketbol sahaları, futbol sahaları, ping pong masaları ve masa oyunları ilesosyal alanlarını genişletmeyi hedefliyor.

Kütüphane içerisine yapılan kaydırak için Google’den esinlendiklerini ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, bölge halkının uğrak mekânlarından birisi haline gelen Kütüphaneyi ve Celil Ataserver Oyuncak Müzesi’ni ziyaretçilerin gezip giderken onlarda daha farklı bir iz bırakmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki aylarda ise Karacaoğlan Yerleşkemizde yapımı süren ve bitme aşamasında olankaya tırmanma duvarları, plaj voleybol sahası, koşu parkurlarını çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin hizmetine sunacağız, Şeklinde ifade etti.

17 Ocak 2018 Murat BOZ
Yorum yapın