Okü’de Seminer   Düzenlendi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ) İİBF Günleri kapsamında “Teknoloji Neden? Niçin? Nasıl?” semineri düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından İİBF Amfisinde düzenlenen seminerde, 2 Adam Yazılım ve Teknoloji kurucusu Osman Tekin konuşmacı olarak katıldı.

Programa OKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Çağatay Baz, Dr. Öğretim Üyesi Samet Evci, İİBF Dr. Öğretim Üyesi Ergün Kara, İİBF akademik personelleri, Genel Sekreter Yardımcısı Necati Gök, İç Denetçi Akın Yener, 2 Adam Yazılım ve Teknoloji kurucuları Osman Tekin ve Taha Cananer ile öğrenciler katıldı.

Osman Tekin, yaptığı açıklamada, 2 Adam Yazılım ve Teknolojisi firmasının geçmişten günümüze neler yaptığı ile ilgili bilgiler aktarırken veri madenciliği ile ilgili şunları söyledi; “Önümüzdeki dönemlerde veri madenciliği yapmanız gerekecek. Bir bilgi akışı olacak ve bunlardan doğru sonuca ulaşıyor olmanız gerekecek. Günümüzde Facebook olmak üzere Türkiye’deki dijital medya da dâhil olmak üzere bizleri yönlendirebilecek. Buna da bireysel olarak önemler almamızı gerektirecek. “

Programın sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Çağatay Baz, 2 Adam Yazılım ve Teknoloji kurucuları Osman Tekin ile Taha Cananer’e günün anısına Teşekkür Belgesi takdim etti.

17 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın