OKÜ’nün QR Kodlu Fidan Dikim Kampanyası İlgi Görüyor

Yeşilin binbir tonuna ev sahipliği yapan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak üzere başlatmış olduğu,  QR kodlu fidan dikim kampanyası kapsamında yüzlerce fidanı toprakla buluşturup, toprağa hayat olmaya devam ediyor.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından hayata geçirilen ve adına Karacaoğlan Yerleşkesi’nde fidan dikilenler tarafından takdirle karşılanan kampanya yoğun ilgi ve istekle devam etmektedir.

Bu kapsamda OKÜ tarafından kendisine Fahri Doktora unvanı verilen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere Osmaniye’nin iş insanları, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Üniversitenin tüm kadın personelleri adına yeşilin her tonuyla hazır olan fidanlar toprakla buluşmuştu. Evden çıkamadığımız bu günlerde Kurumsal Instagram hesabı üzerinden farklı konularda, konunun uzmanı kişilerle canlı söyleşiler gerçekleştirerek, öğrencileri başta olmak üzere birçok insana adeta bilgi şöleni sunan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, canlı söyleşi programlarında ağırladığı konukları adına fidan dikerek çevre dostu bir Üniversite olduğunu bir kez daha göstermektedir. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, adına fidan diktiği konuklarının, fidanlarının konumunu istedikleri zaman görebilecekleri QR kodlu sertifikalarını e-posta adreslerine göndererek, konuklarının fidanlarıyla ilişkilerini devam ettirmelerini sağlamaktadır.

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyüyüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve neslimiz için önemlidir. Toplumun tüm kesimlerinin çevreye olan duyarlılığına katkıda bulunmak amacıyla başlattığımız kampanyaya Üniversitemiz öğretim elemanlarının, idari personelin ve öğrencilerinin sahip çıkmaları ve bunu sosyal medya aracılığı ile paylaşmaları bizleri mutlu etmiştir. Biz OKÜ olarak, yeni nesiller için yaşanabilir çevreyi önemsiyoruz. Ağaç sevgimizi geliştirecek bu kampanyanın büyüyerek daha geniş kitlelerce benimseneceğini düşünüyorum. Doğaya sahip çıkma ve çevreyi koruma OKÜ’nün işidir.” dedi.

18 Mayıs 2020 Murat BOZ
Yorum yapın