OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2017/267 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

OSMANİYE 1.

İCRA DAİRESİ

2017/267 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            :Osmaniye İl, Merkez İlçe, 286 Ada, 8 Parsel, EYÜP SULTAN Mah. Zemin Kat, 2 Nolu

Bağımsız Bölüm, Bilirkişi raporuna göre; 3+1 odalı olup net alanı 95 m2, Brüt alanı 117                    m2 dir, yer döşemesi parke kaplama, duvarlar sıvalı ve boyalı, pencereler PVC imalat ve                    kapılar panel kapıdır, mutfak tezgahı ve tezgah altı-üstü dolap bulunmaktadır, tuvalet ve                      banyoda yerler ve duvarlar seramik kaplamadır,yapı yaşı yaklaşık 11-15  yıllıktır .                                 ,Adresi:Mehmet Akif Ersoy Mah. 8019. Sokak, Manolya Apt. NO:6/2 Merkez /                                                OSMANİYE, Yüzölçümü : 646 m2,Arsa Payı: 10/80,İmar Durumu : K1 Konut alanı                                              görünmektedir.

Kıymeti                :123.714,00 TL

KDV Oranı           :%1

1.Satış Günü      : 24/04/2018 günü 10:30 – 10:35 arası

2.Satış Günü      : 22/05/2018 günü 10:30 – 10:35 arası

Satış Yeri             : 1. İcra Müdürlüğü Kalemi – Osmaniye Adliyesi MERKEZ / OSMANİYE

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar  banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.  Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/267 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 13/02/2018

UYAP Bilişim Sistemindeki bu dokümana http://vatandas.uyap.gov.tr adresinden b01azN/ –  LzVUSRW – qZF8zjA – Oİ8 + FA= ile erişebilirsiniz.                                                                                                            İD. 53

15 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın