Osmaniye’de 339 Bin 149 Seçmen Oy Kullanacak

Türkiye 24 Haziran 2018 Pazar günü cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 24 Haziran seçim sonuçlarını 339 bin 149 seçmenin bulunduğu Osmaniye merakla bekliyor.

Türkiye 24 Haziran’da en kritik seçimlerinden birini yapacak. Zira 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimleri için tarihi gün olacak. 24 Haziran 2018 seçimlerinde Osmaniye partilerin AK Parti, CHP, MHP, HDP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Hüda-Par, Vatan Partisi ) ve cumhurbaşkanı adaylarının (Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı, Muharrem İnce (CHP), Meral Akşener (İYİ Parti), Selahattin Demirtaş (HDP) ve Temel Karamollaoğlu (Saadet Partisi) oy oranları merakla bekleniyor 339 bin 149 seçmenin oy kullanacağı 24 Haziran 2018 seçimlerinde Osmaniye sandıktan hangi sonuçların çıkacağını merakla bekliyor.

24 Haziran seçimlerine girecek partiler Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çerçevesinde ittifak yaparak seçimlere girme kararı aldı. AK Parti, MHP ve BBP Cumhur İttifakı çatısı altında CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi de Millet İttifakı adı altında 24 Haziran seçimlerine girecek. 24 Haziran Osmaniye merkez ve ilçe seçim sonuçlarının ne olacağı vatandaşlar tarafından büyük bir dikkatle takip ediliyor. Peki Osmaniye ve ilçelerinde hangi parti ne kadar oy alır? Sorusuna aslında 1 Kasım ve 7 Haziran seçimleri kılavuzluk etmekte. Osmaniye son olarak, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 1 bin 047 sandık kurulmuş bu sandık sonuçlarına Osmaniye’de 1 Kasım seçimlerinde AK Parti 46,8, CHP 13,6, MHP 34,6, HDP 2,7 oy alırken, AK Parti 2, MHP 2 milletvekili çıkardı. Yine 1 Kasım seçimlerinde Osmaniye seçimlere katılım oranı % 84,94 olmuştu.

1 Kasım seçimlerinde Osmaniye milletvekili seçilen isimlerden AK Parti’den Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu MHP’den Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy olmuştu.

24 HAZİRAN OSMANİYE AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Mücahit Durmuşoğlu

İsmail Kaya

Asena Alaca

Yusuf Mingan

 

OSMANİYE MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Devlet Bahçeli

Ruhi Ersoy

Alptekin Uçmak

Mehmet Vural

 

OSMANİYE HÜDA-PAR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Necati Çınar

İsa Kalender

Sedat Akagündüz

Rahmi Keser

 

OSMANİYE VATAN PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Ecdet Güvel

Ali Ufuk Çatalbaş

Hava Kaplan

Sadullah Mert

 

OSMANİYE HDP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Ahmet Eken

Müslüm Çağan

Derya Turhan

Celal Eker

 

OSMANİYE CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Baha Ünlü

Mehmet Orhun Döğüşcü

İrfan Erdem

Hakkı Sayman Saygılı

 

OSMANİYE SAADET PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

İslam Korkmaz

Mahmut Ustahaliloğlu

Orhan İlengiz

Ökkeş Dağlı

 

OSMANİYE İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Mehmet Temel

Nihat Çerçi

Muhammet Kaya

Vahide Öner

23 Haziran 2018 Murat BOZ
Yorum yapın