Osmaniye’de 575 proje devam ediyor

Osmaniye İl Koordinasyon Kurulunun 2017 yılı Ekim ayı Toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Coşkun, 2017 yılında ilimizde 575 proje üzerinde çalışma yapılmasının planlandığını ifade ederek, “Bu projelerin toplam bedeli 1 Milyar 632 Milyon 724 Bin TL’dir. 2017 yılında bu projelere ayrılan ödenek miktarı 373 Milyon 499 Bin TL olup, 2017 yılı dönem sonu itibariyle bu ödenekten 213 Milyon 493 Bin TL harcama yapılarak %57 oranında nakdi gerçekleşme sağlamıştır. Yatırım programında olan 575 projenin 251 adeti tamamlandı, 173 adetinin yapımı devam etmekte, 31 adeti ihale aşamasında, 120 adetine ise henüz başlanamamıştır. İl genelinde gerçekleştirilen yatırımlara sektörel bazda bakıldığında; en büyük harcamanın % 33’lük pay ile eğitim sektörü, % 27’lik payla ulaştırma sektörü, % 26’lık pay ile içerisinde harita-kadastro, imar planı, kanalizasyon, çeşitli inşaatlar ile içme suyu gibi kalemlerin yer aldığı Diğer Kamu Hizmetleri sektörü olduğu görülmektedir” diye konuştu.

Vali Coşkun, toplantının hayırlı neticeler vermesi temennisi ile konuşmasına son verdi.

Toplantının devamında; DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, İlbank A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, T.C.D.D 6. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 18. Bölge Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

Vali Coşkun, toplantıya katılım ve katkıları nedeniyle herkese teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcıları Mehmet Öz ve Muammer Balcı, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşları Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

 

12 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın