Osmaniye’de  Ramazan pidesi fiyatları belli oldu 

Osmaniye’de  Ramazan pidesi fiyatları belli oldu 

Ramazan Ayında vatandaşların hem sahur hem de iftar sofralarının olmazsa olmazlarından Ramazan pidesinin bu yılki satış fiyatı belli oldu.

Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında yer alan Ramazan pidesinin fiyatı  Fırıncılar Odası ve Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği ortak olarak belirlenen  300 gram pidenin fiyatı 2 Türk Lirası olarak belirlendi.

Pide fiyatında artış yaşanmadığı Osmaniye’de İftar vaktinde sıcak pide almak isteyen vatandaşlar fırınların önünde kuyruk oluştururken fırıncılar iftar vaktinde vatandaşa sıcak pide yetiştirmekte zorlandıkları görüldü.

Osmaniye 35 yıldır fırıncılık mesleğini yapan Feyzi Sayoğlu “Bizler Ramazan ayında iftara doğru dar vakitte vatandaşların evlerine sıcak pide ulaştırmaları için zamanla yarış içerisinde çalışıyoruz. Ramazan ayında geçtiğimiz yılarda değişik özelliklere sahip pideler çıkıyordu.   Fiyatları geçtiğimiz yıllara göre karşılaştırdığımızda bir standart yoktu. Türkiye geneline Belli bölgelerde  farklı fiyatlar vardı. Bu durumun karışıklığa neden olmaması nedeniyle meslek örgütleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının aldığı karar sonucunda standart fiyat uygulamasına gidildi. 200 Gram ekmek 1 TL belirlenmişti.  Ramazan pidesinde bu yıl Osmaniye’de 300 gram  pidenin fiyatı 2 TL olarak  belirlendi.  Doğan fiyat farkının nedeni ise işçiliği ve maliyet yönünde ekstra maliyet getirmesinden kaynaklanıyor” dedi.

Sayoğlu, Ekstra küncülü olarak pide tercih eden vatandaşlar ise 50 Kuruş fiyat farkı ödeyecekleri kaydetti.  Özel Haber Resul Özdil

18 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın