Osmaniyeli Şehit Gözyaşları arasında toprağa verildi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonda şehit olan Piyade Komando Uzman Çavuş Bekir Evren memleketi  Osmaniye’de göz yaşları arasında toprağa  verildi.

Hatay’da sabah saatlerinde düzenlenen törenin ardından Osmaniye’ye karayolu ile getirilen şehit Evren’in cenazesi, Dr. İhsan Göknal Mahallesi’ndeki babaevine götürülerek helallik alındı.

Cenaze, törenin yapılacağı Mezarlık Camisi’ne Şehidin 1 yıllık eşi Zehra Evren eşinin parkasını giyip şapkasını takarken, Evren’in şehit olduğunda başında bulunduğu belirtilen beresine sık sık sarılıp, kokladı.  Gözyaşlarına hakim olmayan acılı eş “En çok istediği buydu. Türk bayrağına sarılı gelmeyi çok istiyordu” dedi.

Annesi Emine Evren  “Ağlamayacağım oğlum. Düşmanlarımı sevindirmeyeceğim” derken  Şehidin ağabeyi ise daha sonra bereyi alıp başına takarak cenaze namazında saf tuttuğu görüldü.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun kıldırdığı cenaze namazına   şehidin ailesi, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, milletvekilleri, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Osmaniye Garnizon Komutanı Albay Ahmet Serdar Gül, Belediye Başkanı Kadir Kara ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin ardından şehit Uzman Çavuş Bekir Evren’in cenazesi, Garnizon Komutanlığı Şehitliğine defnedildi. 

7 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın