OSMANİYE’NİN YENİ AŞÇILARI HAZIR

Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye Şube Başkanlığı tarafından, SODES destekli yürütülen ‘Engelsiz Toplum İçin Yenilikçi ve Çözümcül Yaklaşımlar’ Projesi kapsamında eğitim alan Aşçılık Kursu kursiyerleri tarafından yapılan yemekli sunum Beyazay Derneği Osmaniye Şubesi İl Başkanlığı binasında yapıldı.

 

Proje sunumuna kursiyerlerin hazırladığı yemekler ve tatlılar damga vurdu. Yemekler ve tatlılar konuklar tarafından tam puan aldı. Osmaniye Vali Yardımcısı Metin Esen’inde katıldığı sunuma, Valilik Basın Yayın Müdürü Osman Turunç, İşkur Müdürü Ahmet Altunkaynak, İl Dernekler Müdürü Adnan Gizlice, Osmaniye Valiliği İdari Hizmetler Şube Müdürü Melahat Çelik, İl Kadostra Müdürü Mustafa Tok , Sodes ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Veysi Oruk, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, Vatan Mahallesi Muhtarı Baki Bayram, Sodes Kapsamında Yürütülen Proje Koordinatörleri,  Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye İl Başkanı İlhan Karataş, Fadıl Bulut okul Müdürü Murat Gülüç’ün yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

 

Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye İl Başkanı İlhan Karataş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Proje, göçle gelen ailelerin sosyal kültürel hizmetlere erişim,karar alma süreçlerine katılma, temel sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanma,gelir kaynaklarına ulaşmada  sorun yaşayan özelinde engelli bireylerinin  mesleki ve sosyal rehabilitasyon alanlarında  işgücü piyasasının taleplerini karşılar nitelikte istihdam kalitesi ile sosyal bütünleşmenin sağlanması,sanat ve spor kursları ile sosyal uyum becerilerinin  geliştirilmesi amaçladık. Açılan kurslar içerisinde yer alan Aşçılık Kursu’na katılan öğrencilerimizin, eğitmenleri tarafından öğrendikleri hünerleri ise sizlerde gördünüz. Amacımız, istihdam odaklı olarak açılan kurslarımızın devam etmesi ve kursiyerlerimizi meslek sahibi etmektir”

 

 

Osmaniye Vali Yardımcısı Metin Esen ise, kursiyerlere ve konuklara teşekkür ederek “İlimizin temel sorunlarından biri olan istihdama sunduğu katkılardan dolayı Türkiye Beyazay Derneği Osmaniye Şubesine teşekkür ederim. ‘Engelsiz Toplum İçin Yenilikçi ve Çözümcül Yaklaşımlar’ Projesi diğer illerde de uygulanabilecek özellikte bir proje. Özellikle engellilerin temel alındığı proje kapsamında gösterdiğiniz özen ve intizam içinde ayrıca teşekkür ederim. Umarım aynı kararlılık içinde projenin diğer dallarında da başarı sağlarsınız” dedi.

 

Aşçılık Kursu kursiyerleri ise, aldıkları övgü dolu sözlerden dolayı teşekkür ederek “Bir meslek sahibi olmanın yanı sıra, böylesi bir projede yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dediler.

 

Yemek sunumunun ardından fotoğraf çektirilmesi ile etkinlik son buldu.>>>Murat Boz

14 Eylül 2018 Murat BOZ
Yorum yapın