Osmaniyespor’un 3. Lig’de Şampiyonluk Yaşayan Futbolcuları Bir Araya Geldi

 

Osmaniyespor’u 1984-85 sezonunda 3. Lig’den 2. Lig’e çıkaran futbolcuların buluştuğu ve geleneksel hale gelen AHDE VEFA gecesinin 6.sı yapıldı.

Öğretmen Evi’nde düzenlenen etkinliğe Osmaniyespor’u 2. Lig’e çıktığı ilk yıl çalıştıran hocası Tezcan Uzcan, o dönemin yöneticilerinden Faruk Çomu, Zeki Özgen ve Reşit Gürel, Dr.Halit İlkan, 7 Ocak Taraftarlar Derneği Yöneticileri ile Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti başkanı ı ve eski hakemlerden İlhan Pancar katıldı.

Mimar Haydar Aktürk, Duran Kaplan ile Yusuf Alkaya’nın organize edip düzenlediği gecede eski futbolcular, anılarını tazeleyip eski günlerini andılar. Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Haydar Aktürk, “Ben de futbolun içinde oldum. Profesyonel olarak olamasa da amatör olarak oynadım. Bizler Osmaniye ve Osmaniyespor sevdalısıyız. Dolayısıyla Osmaniye için ve Osmaniyespor için emek verenlere sahip çıkmak zorundayız. Ben bu doğrultuda emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Gecede Osmaniye’nin dünü ve bu günü de değerlendirildi. Geceye konuk olarak katılan Tezcan Uzcan hocaya Zeki Özgen Atatürk fotoğraflı plaket takdim etti. Yine Mimar haydar Aktürk tarafından Teşekkür Plaketi ve Osmaniye Futbol Tarihi adlı kitap hediye edildi. 7 Ocak Taraftarlar Derneği Yöneticileri de Tezcan hocaya Osmaniyespor atkısı ve kendi isimi yazılı 80 numaralı Osmaniyespor forması takdim ettiler.

Osmaniye’de görev yaptığı dönemde Osmaniyelileri ve Osmaniyespor’u çok sevdiğini ifade eden Tezcan Uzcan, hafta sonu Osmaniyespor’un Tekirdağspor ile oynadığı maçı izlediğini de belirterek, özellikle taraftarları maçta gösterdikleri olgunluktan ve duyarlı davranışlarından dolayı tebrik etti. Uzcan, başarı için birlik ve beraberliğin önemli olduğunu dile getirdi.

Geceye katılanların duygu ve düşüncelerinin anlatmasının ardından konuşma yapan Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı da basın olarak her zaman Osmaniyespor’un yanında yer aldıklarını ve bundan sonra da yer alamaya devam edeceklerini söyledi

Geceye o dönemin futbolcularından Osmaniye dışında yaşayan Fuat Yüksel, Seyfettin Aykan, Nevzat Karabulut, Nuh Alca, Hüseyin Ceyran ile ev sahibi takım arkadaşları Duran Kaplan, Ahmet Leblebicioğlu, Zekeriya Akçakale, İbrahim Evi katıldı. Gece, hatıra fotoğrafının çektirilmesi ve hazırlanan fotoğraflı pankarta katılımcılarının imza atmaları ile son buldu

Murat BOZ

27 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın