OŞYAD Başkanı Bardak, Yeni Şiir Kitabını Tanıttı

OŞYAD Başkanı Bardak, Yeni Şiir Kitabını Tanıttı

 

Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Başkanı ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkan Yardımcısı gazeteci Mustafa Bardak, ‘Çakıldan Kaldırıma’ adlı yeni şiir kitabını tanıttı.

  1. şiir kitabı olan ‘Çakıldan Kaldırıma’ adlı yeni şiir kitabının tanıtımını OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda yapan Bardak, kitabının 104 sayfadan oluştuğunu, içerisinde 73 adet şiir ve 13 adet söz bulunduğunu söyleyerek, “İlk kitabım, 1979 yılında ‘İsyanlar kana bulandı’ ismiyle çıkan şiir kitabımdı. Ardından gazetelerdeki köşe yazılarımdan oluşan ‘Göz ışığı’ isimli deneme türü kitabım 2. olarak çıktı. 3. Olarak geçtiğimiz yıl ise ‘Mezar Başında’ adlı öykü kitabımı ve şimdi de ‘Çakıldan Kaldırıma’ adlı şiir kitabımla okurlarımızın karşısındayım. Şiirleri ben yazmış olabilirim ama her okuyucum kitabımda kendini bulacaktır. Şiirlerimde insanlarımızın yaşamış olduğu duyguları dile getirdim. Şiiri yazan benim ama yazdıran sizlersiniz. Herkes bir şiirin bir dizesinde kendinden bir anı bulabilmişse işte şiir odur” dedi.

OGC Başkanı İsrafil Avcı ise aynı zamanda cemiyet başkan yardımcısı olan Mustafa Bardak’ı başarılı çalışmalarından dolayı kutlayıp, “Çakıldan Kaldırıma adlı kitap, başkan yardımcımızın 4. kitabı ve burada ciddi bir başarı sergiledi. Kendisinin çıkarttığı kitaplarla kalmadı ve Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği’ndeki arkadaşlarının da kitaplarının çıkartılmasında ciddi katkıları oldu. Kendisini tebrik ediyor ve kutluyorum. Ayrıca OŞYAD olarak Osmaniye’de sosyal etkinliklere olan katkıları da büyüktür. Ben bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bunu devam ettireceğine inanıyorum. Bizler de OGC ailesi olarak her zaman destekçisi ve yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Diğer yandan günlük yerel bir gazetede 19 yıldır aralıksız olarak köşe yazarlığının yanı sıra 21 değişik kitabın editörlüğünü de yapan Mustafa Bardak, toplantı sonunda şiirlerinden okudu ve ardından, imzaladığı yeni şiir kitabını meslektaşlarına hediye etti.

28 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın