OŞYAD, Kuruluşunun 15. Yılını  kutladı

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), kuruluşunun 15. yılını Belediye Kent Müzesi ‘Şor odası’nda türkü ve şiirlerle kutladı.

OŞYAD’ın her ayın son Cumartesi günü Belediye Kent Müzesinde düzenlediği “Şiirini al da gel” programı kapsamında, derneğin kuruluş yılı da kutlandı.

OŞYAD Genel Sekreteri Hatice Bahar’ın sunumu ve şiirini yorumlaması ile başlayan program, İbrahim Karagülle’nin bağlaması ile türkülerini yorumlaması ile devam etti.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, Derneğin kuruluş gününden bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerden kısaca söz ederek, 15. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bardak, Kent müzesinde ilk kez 25 Kasım 2017 tarihinde başlatılan “Şiirini al da gel” programı ile ilgili olarak; “Her ay aralıksız olarak Müze’de düzenlediğimiz programın 30.’ncusu bugün gerçekleştirmekteyiz. Üç etkinliğimizi “Ekmek ödüllü şiir yarışması”nın gezi programına denk gelmesi nedeniyle Yaşar Kemal Parkı içerisinde gerçekleştirdik. Sadece Kent müzesinde geçtiğimiz 29 programda 152 ozanımız türküleri ve 283 şairimiz ise şiirleri ile katılım göstermişlerdir. Bugünkü programımıza; Antakya Kültür Derneği (AALENDER) Başkanı Mehmet Karasu ve dernek üyeleri, Dörtyol Kültür derneği üyeleri, Erzin, Kadirli ve Bahçe ilçelerimiz ile kent merkezinden katılımlar olmuştur. Tüm katılımcılara programımıza verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Program süresi içerisinde; Sevim Eskiocak, Atilla Çinici, İbrahim Karagülle, Mahmut Eynallı, Nurdoğan Çolakkadı, Ramazan Çulcu, Osman Körkü ve Zekeriya Gözübenli bağlama eşliğinde türkülerini söyledi.

Şiirini al da gel etkinliği kapsamında; Sema Terzi, Selçuk Akkoyunlu, Nursel Seçer, Orhan Kibar, Hikmet Güzel, Eylem Öfkeli, Sibel Bilek, Nebihe Karasu, Mehmet Mevlüt Bulanık, Zeynep Seçil Karasu, Yahya Harbelioğlu, İzzettin Kanat, Ahmet Demir, Ahmet İpek, Reşit Eker, Nilüfer Kutluer, Kamil Yanar, Selahattin Ölmez, İbrahim Şadi Çenet, Mine Kara, Ali Görmüş ve Mustafa Yeğdem şiirlerini okudular.

Programda dernek üyesi Ali Görmüş,15. yıl anısına yaptırdığı panosu Dernek Başkanı Mustafa Bardak’a vererek, başarılı çalışmaların devamını diledi.

Başkan Mustafa Bardak ise, Antakya Kültür Derneği’nin ASO etkinliklerinde “Defne Barışı korosu”nun Osmaniye’deki etkinliğe verdiği destek ve Müze etkinliğine katılımları nedeniyle Dernek Başkanı Mehmet Karasu’ya plaket takdim etti.

OŞYAD’ın sağlıklı ve başarılı çalışmalarındaki katkılarından dolayı özveri ile çalışan Yönetim Kurulu üyelerine Dernek Başkanı Mustafa Bardak tarafından Plaket takdim edildi.

Program birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından, sona erdi. Aynur Boz

 

3 Temmuz 2019 Murat BOZ
Yorum yapın