OŞYAD “Şiirini Al Da Gel” Etkinliğinin, Ocak  Ayı Programı Yine Duygulu Anlar Yaşattı

Yılın İlk Programı, Yine Dopdolu Geçti…

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD)’ın Belediye kent Müzesi “Şor odası”nda her ayın son Cumartesi günü düzenlemiş olduğu “Şiirini al da gel” etkinliğinin, Ocak  ayı programı yine duygulu anlar yaşattı.

Osmaniye Ozanlar Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD)’ın geleneksel olarak düzenlediği “Şiirini Al da gel” etkinliğinin 15.’ncisi, 2018 yılının Ocak ayının son Cumartesi gününde Belediye Kent Müzesi’nde gerçekleşti.

Osmaniye Belediyesi Kent müzesi “Şor odası”nda  her ayın son Cumartesi günü saat: 13.30’da gerçekleşen “Şiirini al da gel” etkinliğinin Ocak  ayı programının açış konuşmasını yapan OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, tüm katılımcılara hoş geldiniz derken, “2018 yılının ilk ayındaki bu programımız, aynı zamanda ‘şiirini al da gel’ etkinliğimizin 15.’ncisi olarak gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu güne kadar etkinliklerimize katılım sağlayan; ozan ve şairlerimiz ile sanatseverlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yeni yılda da aynı adla etkinliklerimiz yine her ayın son Cumartesi günü aynı saatte devam edecektir. Bu ortamı bizlere sağlayan, Belediye Başkanlığına ve Kent Müzemizin görevlilerine teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğimiz tüm kültür ve sanat insanlarına davetsiz olarak açık olup, kentimizin kültürüne katkıda bulunmak üzere katılımlarınızı bekliyoruz.”dedi.

Yapılan konuşmanın ardından; Aşık Dursun Yeşiloğlu bağlaması ile söylediği türküleriyle programı başlattı.

Ozan Duraoğlu (Mahmut Eynallı), bağlaması ile türkülerini yorumlarken, Zekeriya Gözübenli (Kaptan Karabiber) ise; Ozan Duranoğlu’nun bağlaması eşliğinde türküler söyledi.

Aşık Salih Kanbur’un kendi ezgilerini yorumlaması ile devam eden programın devamında, Müzik öğretmeni Gökşen Öztimurcular ise Ozan Duranoğlu’nun bağlaması eşliğinde türküler seslendirdi.

TRT’nin İzmir Radyosu sütudyo, Müzik programı elemanlarından Osmaniye’li Gökhan Yücesoy gitarı ile şarkılar yorumladı. Programın devamında ise, Gökhan Yücesoy’un gitarı işliğinde Mecit İnekçi; “Ali Ayşe’yi seviyor” şarkısını yorumladı.

Programın şiir bölümünde ise; İzzettin Kanat, Ahmet İpek, Ahmet Demir, Selahattin Ölmez, İsmet Develioğlu, Ali Köşker, Ramazan Çulcu, Ali Görmüş, Vahit Kahveci (Geben Beldesi eski Belediye Başkanı), Ramazan Eren ve Elif Ergan Tülüce şiirlerini yorumladılar.

Türkülerin söylendiği, şiirlerin yorumlandığı yılın ilk etkinliğine OŞYAD üyeleri, aileleri, türkü ve şiirseverler katıldı. Murat BOZ

 

30 Ocak 2018 Murat BOZ
Yorum yapın