OŞYAD’lılar  Yayla Sakinleriyle Bir Araya Geldi

 

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) yayla sakinleri ile bir araya gelerek, türkülü şiirli saatler yaşattı.

OŞYAD yönetimi ve dernek üyeleri Osmaniye’nin Mitisin yaylasında yayla sakinleri ile birlikte müzik ve eğlence programı düzenledi.

Dernek yönetim kurulu üyesi Ahmet İpek’in Misinin yaylasındaki evinde düzenlenen programa OŞYAD Yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri ile yayla sakinleri katıldı.

OŞYAD Genel Sekreteri Hatice Bahar’ın sunumu ile başlayan programda; Ozan Duranoğlu (Mahmut Eynallı), Ozan Maranlı (Ozan Maranlı), Aşık Dursun Yeşiloğlu bağlaması ile türkülerini yorumladılar. Arif Bahar ise Mahmut Eynallı’nın bağlaması işliğinde türküler seslendirdi.

Programda, Ahmet  İpek ile Vatandaş Ahmet ise şiirlerini okurken, yayla sakinleri şiir ve türkülerle alkışlar eşliğinde duygulu saatler yaşadılar.

Programdan memnun kaldıklarını belirten yayla sakinleri oyun havaları eşliğinde oyunlar oynadılar ve OŞYAD ekibine teşekkür ettiler.

OŞYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bardak, yayla sakinlerinin ilgileri ve coşku ile programı izlemelerinden dolayı teşekkür etti.

OŞYAD Yönetim Kurulu üyesi Ahmet İpek ise; “Yayladaki evime kadar gelerek hem ‘geçmiş olsun’ dileklerini bildiren yönetim kurulundaki tüm arkadaşları, üye arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu sürpriz ziyaret beni daha mutlu kılmıştır. Biz OŞYAD olarak böyle samimi bir aileyiz, türkü ve şiirlerle beni tedavi etmek için Çukurova sıcağından gelerek hem beni, hem de yayla sakinlerine mutlu saatler yaşatan arkadaşlarıma bir keş daha teşekkür ediyorum”şeklinde  konuştu.

Program bitiminde yayla evinin bahçesinde toplu fotoğraf çekilmesi ile ziyaret sona erdi.

 

18 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın