OŞYAD’tan Kültür ve Turizm Müdürüne Ziyaret

Osmaniye Ozanlar,Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Yönetim kurumu üyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atanarak göreve başlayan Burhan Torun’u, OŞYAD Yönetim kurulu makamında ziyaret etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Torun’a yapılan ziyaret sırasında, OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak yönetim kurulu ve üyeleri adına yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

OŞYAD Yönetim Kurulu üyelerinin tanışmasının ardından, derneğin kuruluşundan bu yana yapılan etkinlikler hakkında İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun bilgilendirildi.

Sohbet ortamında geçen ziyarette derneğin yayın organı Şelale dergisinin sayılarından verilmesi ile birlikte, bu yıl 21.’ncisi düzenlenecek olan “Ekmek ödüllü şiir yarışması” hakkında da bilgilendirme yapıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Torun, kentin tanıtımı amacı ile OŞYAD’ın gerçekleştirdiği etkinlikleri takip ettiğini belirterek başarılar dileğinde bulundu.

Osmaniye’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yeni projeleri hakkında da bilgilendirme yapan Torun, Bakanlık düzeyinde incelenmekte olan yeni projenin hayata geçirilmesi ile Osmaniye’nin kültür, turizm ve sanatsal alanda önemli iller arasında yeralacağını söyledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Torun, ziyaretin sonunda, kentin kültürel değerlerini, turizmini ve sanatını geliştirip, yaşatma ve tanıtma adına OŞYAD’ın çalışmalarına elinden geldiğince yardımcı olacaklarını belirterek, başarı dileklerinde bulundu. Aynur BOZ

 

12 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın