OTSO’dan Mehmetçiklere Su Desteği

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Afrin’deki “Zeytin Dalı” harekâtında görev yapan Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere 52 bin 200 adetten oluşan 1. 5 litrelik 3 tır dolusu Osmaniye su gönderildi.

OTSO Başkanı Murat Teke Afrin’de destan yazan kahraman Mehmetçiklerin sonuna kadar yanında olduklarını kaydederek “Tüm kalbimizle ve dualarımızla onlarla birlikteyiz” dedi.

Masal Parkın yanındaki Miting alanında düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Teke, “Sınır güvenliğimizi korumak ve bölgede barış ortamını sağlamak amacıyla Zeytin Dalı harekatı başlatan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, adeta bir destan yazıyorlar. Bu vesile ile biz de yaptığımız görüşmelerin sonucunda en çok ihtiyacın su ihtiyacı olduğunu anlayınca Mehmetçiklerimize destek amacıyla bugün 3 tır dolusu Osmaniye yayla suyunu gönderiyoruz. Yüce Allah, Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Tüm kalbimizle ve dualarımızla onlarla birlikteyiz” dedi.

SAÇIKARA :”DEDELERİMİZ DE BİRLİKTE SAVAŞMIŞLARDI”

OTSO Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı uğurlama töreninde konuşan OTSO Meclis Başkanı Ali Saçıkara da “Bizim dedelerimiz, Suriye’nin kuvayi milliye güçleri olan Özgür Suriye Ordusunun dedeleri ile Çanakkale’de, Kerkük’te, Yemen’de Bosna Hersek’te yedi düvele karşı omuz omuza çarpışmışlardı. Ve şimdi de onların torunları düşmanlara karşı birlikte mücadele ediyorlar. Allah, yar ve yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

Tören su yüklü tırların dualar eşliğinde uğurlanması ile sona erdi.  Aynur BOZ

 

9 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın