Palyatif  Bakım Ünitesi Açıldı

Osmaniye Devlet Hastanesinde hizmet verecek olan Palyatif  Bakım Ünitesi’nin açılışı Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları tarafından gerçeşleştirildi. Açılış törenine Vali Coşkun’un yanı sıra Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Gülsur, “Tıbben tedavi edemediğimiz hastalarımızı teskin ve teselli etmek; ağrısını, acısını dindirmek; bulantı, kusma, iştahsızlık gibi semptomlarını yatıştırmak amacıyla hastalarımıza 7 gün 24 saat hizmet verecek 8 yataklı palyatif bakım ünitemizi Hastanemizde hizmete açtık. Osmaniye’mize hayırlı olsun” dedi. Başhekim Gülsur, ayrıca hastanedeki 2 ayrı yemekhaneyi tek çatı altında birleştirdiklerini de belirterek, tüm personelin nezih bir ortamda beraberce yemek yiyebilecekleri bir ortam sağladıklarını ifade etti.

Törenin ardından Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, Palyatif Bakım Ünitesinin ve yeni yemekhanenin açılışını yaptılar. Palyatif Bakım Ünitesi’nde incelemelerde bulunan Vali Coşkun daha sonra hastaları da ziyaret ederek, “geçmiş olsun” dileklerini iletti.Emel  DEMİR

4 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın