Proje Ekibi Çalışmalarına Başladı

Proje Ekibi Çalışmalarına Başlad

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu tarafından, kentte işsizliği önlemek, istihdamı korumak ve geliştirmek amacıyla  İl müdürlüğü bünyesinde bir proje ekibi kuruldu.

İŞKUR personeli 6 kişiden oluşan ekip, İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu başkanlığında çalışmalarını sürdürecek. Proje ekibi Osmaniye’ye istihdam alanında katkı sunacak  projeleri üretmek için bir araya gelerek görüş alış verişinde bulundu. Beyin fırtınası yapılan toplantıda Osmaniye’nin işgücü piyasasına yönelik sorunları masaya yatırılarak proje konusu belirlenmeye çalışıldı.

Proje ekibinin başkanlığını yürüten İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, Osmaniye İŞKUR’un çalışma hayatının sorunlarına çözüm üreten bir kurum olması için çalıştıklarını belirterek şunları söyledi: “İŞKUR olarak, Osmaniye’nin kalkınması için imkanlarımız ölçüsünde, yetişmiş personelimizle hep birlikte çalışmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Etkin çalışmalar yürüteceğimize inandığım  proje ekibimizle bir sinerji yakalamış bulunuyoruz. İstiyorum ki öyle yüksek tempoda çalışalım ki mesai saatinin nasıl bittiğini anlamayalım.”

Osmaniye İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ise proje ekibinin orijinal fikirler üretebilen profesyonel bir oluşum olduğunu vurgulayarak, istihdam, işsizlik, girişimcilik ve  mesleki eğitim konularında kapsamlı çalışmalar yürüteceklerini söyledi. İşsizliği önleme noktasında önemli projeleri hayata geçirebilmek için kurumlar arası işbirliğinin önemine değinen Ahmet Altunkaynak, üretecekleri projeler kapsamında çalışma hayatının aktörleriyle de sürekli temas halinde olacaklarını belirtti.

 

 

14 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın