Rengi artık SARI değil, turkuvaz ve pembe

Osmaniye de Uzun zamandır dağıtılması beklenen “sarı” basın kartları, rengi değişmiş haliyle verilmeye başlandı.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Murat Boz   tarafından gelen ilk kartlar cemiyet üyesi gazetecilerin iş yerlerinde kendilerine teslim edildi.  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından kartların basımının ve dağıtımının devam ettiği açıklamasına yer verildi.

Başbakanlık Basın Enformasyon Genel Müdürlüğünün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına bağlanmasının ardından dağıtımı durdurulan “sarı” basın kartları, yurt genelinde gazetecilere verilmeye başlandı bildirildi.

Yeni kartların rengi turkuvaz ve pembe.

Gazetecilerin uzun zamandır beklediği basın kartları, verilmesiyle birlikte eleştirilerde yapılmaya başladı. Uzun yıllardır sarı ağırlıklı renge sahip olan ve sarı basın kartı olarak herkesçe bilinen basın kartlarının rengini değişmesi tasarımın çok basite kaçılmasının yanı sıra üzerindeki yazıların çok küçük olması da eleştiri konusu oldu. Bu eleştirilerin yanı sıra kartlardaki yeni kare kod sistemi beğeni ile karşılandı. Eski basın kartının arka fonunda dünya silueti varken yeni basın kartında iletişim başkanlığı yazısı kullanılıyor.>>>Mehmet ÇARDAK

9 Temmuz 2019 Murat BOZ
Yorum yapın