Şair-Yazar Kahraman 2. Kitabını OGC’de Tanıttı

 

Osmaniyeli ödüllü Şair-Yazar Hilal Kahraman, 2. Kitabı olan Kadın Araf’taysa adlı kitabının tanıtımını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde (OGC) tanıttı.

Çıkardığı Bir Kadının Mektupları adlı ilk şiir kitabı ile büyük çıkış yapan Şair-Yazar Hilal Kahraman, Kadın Araf’taysa adlı ikinci kitabını da çıkardı. Kahraman, ilk kitabında olduğu gibi ikinci kitabının tanıtımını da Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptı. OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonunda düzenlenen tanıtım programında basın mensuplarına kitabı ile ilgili bilgi veren Hilal Kahraman “İlk kitabımın büyük ilgi görmesi, zaten yazıları hazır olan ikinci kitabımı çıkarmak için beni motive etti. Bir önceki kitabım olan bir Kadının Mektupları kitabımda şiire ağırlık vermiştim. Ama bu kitapta, şiir tadında hikâyeler ve minik sözlerde oluşturdum” ifade etti

İkinci kitabı Bir Kadın Araf’taysa ile yoluna devam ettiğini ve yeni çıkan kitabının bir öncekinden farklı olduğunu belirten Kahraman, “İlk kitabım ile bir çok kitap Fuarı’na katıldım ve oralarda da büyük ilgi gördüm. Basının da çok faydası oldu. Kitabım ile ilgili haberleri gören Osmaniyeli işadamı Musa Beycioğlu, hiçbir talebimin olmamasına rağmen beni ziyaret ederek, kitabıma sponsor olmayı teklif etti. Kitabımı çok beğendiğini, Osmaniye’den çıkan bir değere sahip çıkılması, saygı duyulması ve destek olunması gerektiğini söyledi. Ben de bunu kabul ettim ve kitabımın çıkmasına sponsor oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Siz basın mensuplarına da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OGC başkanı İsrafil Avcı da ilk kitabıyla büyük ilgi gören ve ödül alan Hilal Kahraman’ı kutladı ve Bir Kadın Araf’taysa ile yoluna devam eden Kahraman’a başarılar diledi.

Şair Kahraman program sonunda yeni kitabını imzalayarak basın mensuplarına hediye etti. Hilal kahraman, ilk kitabı Bir Kadının Mektupları ile Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu (MÜZSAN) tarafından Yılın En İyi Çıkış Yapan Yazarı ödülüne layık görülmüştü.

30 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın