Şehit Uzman Çavuş İçin Mevlit Okutuldu

Tunceli kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyon esnasında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede için Şehidimizin Mevlana Mahallesindeki eşinin evi ve Kurtuluş Mahallesindeki baba evinde mevlit okutuldu.

Şehidimizin için okunan mevlitlere Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkan Vekili Mustafa Balkaya, Vali Yardımcısı Metin Esen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Şehidimiz için dualar okudu. Mevlit sonrasında Vali Ömer Faruk Coşkun, Şehidimizin ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileyerek, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.  Protokol mensupları da Şehidimizin ailesine başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler. Arzu Çardak

18 Haziran 2019 Murat BOZ
Yorum yapın