“Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”

Zorkunspor Çanakkale Şehitlerini “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”  Pankartı İle Andı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünde, yurdun her yanında olduğu gibi Osmaniye’de de şehitlerimiz törenle anılırken Zorkunspor hafta sonu oynadığı müsabakalara  “Şehitler Ölmez vatan bölünmez”  pankartı ile çıktı.

Osmaniye Amatör lig takımlarından Zorkunspor U-15 Ligi 7. Hafta müsabakasında Hasanbey Tesislerinde 7 Mart Kadirli Demirspor’u konuk etti.

“Şehitler Ölmez vatan bölünmez”  pankartı ile maça çıkan Zorkunspor’lu gençler konuk takımla  çektirdikleri toplu fotoğrafla  anı ölümsüzleştirdiler.

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Zorkunspor takımı kaptanı Serhat Gül  “Bizde onlar gibi zamanı geldiğinde yine onlar canımızı vermeye hazırız” dedi.

Gül “Bugünkü maça Çanakkale şehitlerini anmak için şehitler ölmez vatan bölünmez pankartı ile çıktık. 103 yıl onlar Çanakkale savaşında binlerce insan canlarını verdi.  Bizde onlar gibi zamanı geldiğinde yine onlar canımızı vermeye hazırız. Yurt içinde yurt dışında ve Afrinde askerlerimiz vatanımız birlik ve beraberliği için bekası için can veriyor.  Şehitlerimizin ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz. İnşallah daha fazla şehit haberi almayız. Bugün ki yaptığımız maçı da onlara armağan ediyoruz” şeklinde konuştu.

Zorkunsporun başarılım oyuncularından Mehmet Can Uyduran ise “Biz bugün tüm şehitlerimiz için maça şehitler ölmez vatan bölünmez pankartıyla çıktık. Çanakkale savaşında dedelerimiz bu vatanı kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar. Bizde yerini zamanı geldiği için bu vatan için can vermeye hazırız. Bugün  abim gördüğün şehit olan Onur Deniz için mücadele ettim. Ruhu şad mekanı cennet olsun”  dedi.

Pazar günü Korkutata Üniversitesi stadından oynanan  Amatör lig Mücadelesine  “Şehitler Ölmez vatan bölünmez”  pankartı ile çakan Zorkunspor Amatör takımı seremoni öncesi  konuğu olduğu Önderspor’lu sporcularla  anı ölümsüzleştirdiler.

Maç sonra açıklama yapan Önder spor takım kaptanı Halaf Polat “Vatanımızı milletimiz için atalarımızın bu vatanı kurtardıkları için minnet duyuyoruz.  Afrin’de bulunan askerlimizi başta olmak üzere yurt genelinde bulunan askerlerimizin yardımcısı olsun. İnşallah vatanımızı kimse bölemez. Ne mutlu Türk’üm diyene”

Zorkunspor Kaptanı Oğuz Öğüt ise  kanla alınan toprakları kimseye vermeyeceklerini kaydetti.

21 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın