Sertifikalarına Kavuştular

Sertifikalarına Kavuştular

Görme engelli vatandaşlar için SODES kapsamında açılan bilgisayar kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikalarını Vali Ömer Faruk Coşkun verdi.

6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesinde düzenlenen sertifika törenine Ömer Faruk Coşkun yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak, Valilik Basın Yayın Müdürü Osman Turunç, Osmaniye Engeliler Platformu Başkanı Mimar Haydar Aktürk ve Engeliler Konfederasyonundan Senem Doğru katıldı.

Sertifika töreninde Vali Coşkun’a kurs hakkında bilgi veren 6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Necdet Yılmazer, öncelikle derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi, 2011 yılından bu yana üyelerine sertifika kazandırdıklarını, bu kapsamda bilgisayar, ofis programları, büro yönetimi, yönetici asistanlığı, çağrı merkezi operatörlüğü, bilgisayar operatörlüğü gibi kurslar açtıklarını söyledi. Kursların devam edeceğini de söyleyen Yılmazer, tamamlanan bilgisayar kursunun İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi işbirliğinde açıldığını söyledi. Necdet Yılmazer başta Vali Ömer Faruk Coşkun olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada, kursun düzenlenmesinde emeği olan tüm kurumlara teşekkür ederek, “6 Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi, görme engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmelerinin yanı sıra verdiği eğitim faaliyetleri ile de görme engelli vatandaşlarımızın iş yaşamında daha kalifiye bir personel olarak yer almalarını sağlıyor. Bu nedenle bu tür eğitim faaliyetlerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İŞKUR Müdürlüğümüze ve Derneğimize teşekkür ediyorum.” dedi. Engelli vatandaşların kendisine ilettiği sorunların çözümü konusunda gayret göstereceklerini de belirten Vali Coşkun, sertifika alan kursiyerleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların ardından kursiyerler  Ziya Demez, Uğur Güşgün, Rahime Dinçer, Hakkı Demez, Selda Sormaz’a sertifikalarını Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak’ın ellerinden aldılar.

Dernek Başkanı Necdet Yılmazer ve Dernek üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun sıkıntılarının giderilmesi konusunda ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Aynur Boz

 

16 Mayıs 2019 Murat BOZ
Yorum yapın