“SEVGİ TÜM ENGELLERİ AŞAR”

Engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daya iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş olan 3 Aralık dünya engeliler günü etkinlikleri kapsamında Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi öğrencileri çeşitli etkinliklerle seslerini duyurmaya çalıştılar…

Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi okul bahçesindeki etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Okul Müdürü Orhan Yılmaz, Eğitimciler ve öğrenci velileri katıldılar.

Etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Okul Müdürü Orhan Yılmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Yılmaz; “Engelli insanlarımızı sadece 3 Aralık’ta değil  her zaman hatırlamalıyız. 3 Aralık sadece bir farkındalık günüdür. Biz hayatın her anında bütün engelleri kaldırmak için çalışmalıyız. Unutmayalım her sağlıklı birey bir engelli adayıdır. Bize düşen görev tüm engelleri birlikte aşma iradesine sahip olmaktır. SEVGİ TÜM ENGELLERİ AŞAR” ifadelerine yer verdi.

Etkinlik sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik okul bahçesinde bulunan herkese gül ve karanfil dağıttı.

Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Hasan Erkan Azizli’nin gözetiminde ki öğrenciler çeşitli müzikler eşliğinde oyunlar oynayarak eğlendiler. Öğrenciler eğlenirken İl Milli eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Okul Müdürü Orhan Yılmaz, Eğitimciler ve Veliler hayranlıkla izlediler.

Engelli Öğrenciler balonların üzerine  yazdıkları yazılarla tüm dünyaya “Özel Eğitim Olmazsa, Çağdaş Eğitim Olmaz” mesajı verdiler…  Murat BOZ.

 

 

6 Aralık 2017 Murat BOZ
Yorum yapın