“SODES Öğrenelim, güçlenelim, yarınlara umutla bakalım”

“SODES Öğrenelim, güçlenelim, yarınlara umutla bakalım” projesi kapsamında Huzur Evi ziyaret edild

Osmaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından uygulamaya koyulan T.C. Kalkınma Bakanlığı Osmaniye Valiliği “SODES Öğrenelim, güçlenelim, yarınlara umutla bakalım” projesinin kursiyerleri, Osmaniye Özden Huzur evini ziyaret ettiler.

Ziyarette aşçı yardımcısı kursiyerleri, kendi yapmış oldukları pastalardan huzurevi sakinlerine ikram ettiler. İkramdan dolayı teşekkür eden huzur evi sakini yaşlılar, bayan aşçılara hayat tecrübelerine dayanarak hikayelerini anlatarak öğütlerde bulundular.

Osmaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Yalçın’ın da katıldığı ziyaret programında SODES Öğrenelim, güçlenelim, yarınlara umutla bakalım” Projesi Koordinatörü Tuba Toprak, huzur evi sakinleri ile yakından ilgilenerek sorunlarını ve isteklerini dinlediler.

T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan İlimiz Valiligi tarafından koordine edinilen SODES (Sosyal Destek Programı) Öğrenelim, Güçlenelim Yarınlara Umutla Bakalım Projesi kapsamında Aşçılık kursu devam ediyor.4 ay süreli kursa 25 bayan kursiyer katılıyor.

Huzur evi sakinleri ile buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Murat Yalçın, duygusal anların da yaşandığı ziyarette yaşlılara sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğinde bulundu.    Haber Merkezi

5 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın