TEMALI RESİM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Osmaniye Belediyesi 3. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Başlıyor

 

Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Osmaniye Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali’nin hazırlıkları başladı.

 

Osmaniye’de yaşanmış, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının oynanacağı festival kapsamında, gıç gıçtan çelik çomağa, kiriştek çevirmeden çember çevirmeye, gülle ve kâğıttan uçak yapımı gibi daha birçok oyunlar oynanacak ve öğretilecek. Osmaniye Belediyesi 3. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında birbirinden farklı yarışmalara ve etkinliklere imza atılacak.

 

“OYUNLARIMIZ”  TEMALI RESİM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan festival kapsamında ortaokullar arası ‘OYUNLARIMIZ’ temalı resim yarışması başvuruları başladı. Yarışmaya katılacak olan öğrencilerin Resimlerin arkasına katılan öğrencinin adı, soyadı, okulu, sınıfı, telefon numarası ile resmin adı ve tekniği mutlaka yazmalarının gerektiği vurgulandı. Yarışmacılar en çok bir resim ile katılabilecek.

Osmaniye Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu; “Çocuklarımızın hayatında oyun oynamanın nasıl bir yer tuttuğunu görebilmek için “OYUNLARIMIZ” temalı resim yarışmamıza tüm çocuklarımızın katılımını bekliyoruz. Düzenlenen Resim yarışmamızda dereceye giren ilk 10 katılımcılara bir günlük Osmaniye Masal Park sınırsız kulanım bilekliği belediyemiz tarafından hediye edilecektir. Yarışmacılar resimleri en geç 13 Nisan Cuma günü saat 17.00’a kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze getirmelerini önemle belirtmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında düzenlenecek olan Resim yarışmasının şartnamesine www.osmaniye-bld.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

28 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın