Ticaret Odasına Silahlı Saldırı

Ticaret Odasına Silahlı saldırı

Osmaniye Ticaret Odası saldırısına 3 savcı görevlendirildi

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy’un yaralandığı yardımcısı Hasan Ersoy’un öldürüldüğü silahlı saldırıyla ilgili olarak 3 cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, olayla ilgili yaptığı açıklamada, olayın çok sıcak olduğu için ayrıntılı bir değerlendirme yapamadıklarını belirterek, “Saldırgan yakalandı. Bağlantıları ve diğer hususlarla ilgili arkadaşlarımız çalışıyor. Olayla ilgili 3 cumhuriyet savcısı görevlendirildi. Konu takip ediliyor. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasının içinde gerçekleşen saldırının ardından şüpheli yaklaşık 200 metre ileride yakalandı. Görünürde olay, iş isteme sebebiyle olmuş gibi gözüküyor ama arka planı farklı olabilir. Onun da araştırması yapılıyor” diye konuştu.

Öte yandan özel bir hastaneye kaldırılan Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy’un tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi. Osmaniye Devlet Hastanesi morguna konulan Hasan Ersoy’un cenazesinin ise otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderilmesi bekleniyor.

Osmaniye’de silahlı saldırı sonucu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy hayatını kaybederken  Başkan Devrim Murat Aksoy yaralandı.

OTSO binasına gelen ve henüz kimliği belirlenemeyen zanlı, Başkan Aksoy’a makamında silahlı saldırıda bulundu.

Saldırıda, Aksoy ve odada bulunan yardımcısı Ersoy yaralandı.  MHP 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy’un ağabeyi Hasan Ersoy, kaldırıldığı özel hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

Bacağından yaralanan Aksoy ise Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

SİLAHLI SALDIRGAN POLİSE TESLİM OLDU

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy’u yaralayan ve yardımcısı Hasan Ersoy’u öldüren katil zanlısı polise teslim oldu.

Kimliği açıklanmayan zanlının suç aletiyle teslim olduğu ve sorguya alındığı belirtildi. Öte yandan Ersoy’un ilk olarak kaldırıldığı özel hastanenin doktorlarından Mustafa Kocaman yaptığı açıklamada, Hasan Ersoy isimli hastanın bugün 12.15 sularında 112 ekipleri tarafından ateşli silahla yaralanması sonucu kalp ve solunumu durmuş durumda getirildiğini belirterek, “Getirilir getirilmez müdahaleye başladık. Bel altında, sağ ve sol her iki bacakta diz üzeri ve altında birçok giriş çıkış delikleri mevcuttu. Yapılan tüm müdahaleye rağmen hastayı 13.00 civarında kaybettik. Olay yerinde çok kan kaybetmişti, geldiğinde kalp ve solunumu yoktu. Yakınlarının başı sağ olsun” diye konuştu.

 

4 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın