TÖMER’de Mezuniyet Heyecanı Yaşandı

OKÜ TÖMER 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni Osmaniye Korkutata  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, OKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Tel, TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Demiral, TÖMER personeli, akademisyenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda OKÜ TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Demiral yaptığı açılış konuşmasında çeşitli istatistiki bilgiler eşliğinde Merkezin amaçlarından, projelerinden ve faaliyetlerinden bahsetti.

TÖMER Müdürü’nün ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik de OKÜ ve OKÜ TÖMER ile yaptıkları işbirliğinin önemini vurguladı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, TÖMER’in yaptığı nitelikli çalışmaları takip ettiklerini ve bu çalışmaları desteklediklerini dile getiren bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı’nda eğitmen olarak görev alan Akademisyenlere teşekkür belgesi takdim edilirken, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı’nı başarıyla tamamlayan 12 kursiyere sertifika verildi.

Ayrıca 2017-2018 Akademik Yılı’nda OKÜ TÖMER’de Türkçe eğitimi alan 60 uluslararası öğrenciye de katılım belgesi verildi.

Program kompozisyon okuma, şiir ve şarkı şöleninden oluşan gösterilerin ardından düzenlenen kokteyl ile son buldu.

23 Temmuz 2018 Murat BOZ
Yorum yapın