Türk Anneler Derneğinden Konferans

Son günlerde kamuoyunda sıkça tartışılan çocuğa yönelik cinsel istismar suçları konusunda, Aileleri bilinçlendirme adına konferans düzenlendi.

Türk Anneler  Atatürk ilk okulu salonunda konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Yaprak psikoloji danışma merkezinin kurucusu ve psikiyatri uzmanı Sabri Yurdakul katılımcılara “bu tür bir olay insanların başına bir kez gelir ve anket sonuçlarına bakılırsa  çoğunlukla yabancı değil o sebepten ki bizi dikkatli olmamız gerekiyor fakat paronayak değil” dedi. Çocuklarda istismar sırasındaki belirtileri davranışlarındaki değişiklikleri ve sonuçlarına anlattı.

Konferansa dinleyici olarak Atatürk ilk okulu okul velileri çeşitli okullardan rehber öğretmenler ve STK temsilcileri katılım sağladılar.

Konuşmanın ardından dinleyicilerden gelen soruları cevaplayan psikiyatri uzmanı Sabri Yurdakul burada soramayacağınız sorularınız olursa bana sosyal medyadan ulaşa bilir benden mesaj yolu ile bilgi alabilirsiniz diyerek tün dinleyicilere  numarasını verdi.

 

Türk Anneler Derneği başkanı Birgül Keskiner konferansa katılan psikiyatri uzmanı Sabri Yurdakul’a Osmaniye Hatırası olarak Yer fıstığı şeklinde şekerlik takdim etti. >>> Murat BOZ

 

19 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın