Türk, “Türkiye, Eski Türkiye Değildir”

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (International University of Sarajevo) tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansına davetli konuşmacı olarak katıldı.

  1. Uluslararası Sosyal Bilimler Konferansına Türkiye’den Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nden selamlar getirdiğini ifade ederek başlayan Türk, “Yaklaşık 5 asır boyunca ecdadımızın da büyük hizmetlerinin bulunduğu ata yadigârı bu güzel şehirde, Saraybosna Üniversitesi tarafından dördüncüsü düzenlenen bu konferansta sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğumu belirtmek isterim.” dedi.

Türk, “AB’ye Üyeliğimiz İçin Bahaneler Üretiliyor.”

Geleceğimizi en iyi şekilde inşa etmek için, son yüz yılımızda yaşadığımız olayları her şekilde en ince ayrıntısına kadar incelemek, etüt etmek ve ders çıkartmak zorundayız diyerek sözlerine devam eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Bugün de içerisinde bulunduğumuz durum geçmişte yaşanan olaylardan farklı değildir. Uluslararası alanda etnik ve dini kimliğinden dolayı bazı ülkelere aynı olaylar karşısında nasıl çifte standartlar uygulandığının her gün yeni bir örneğini görmekteyiz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün koymuş olduğu hedefler doğrultusunda Ülkemizin yarım asrı geçmiş olan Avrupa Birliği üyeliği macerasında, her seferinde ekonomik ve siyasal nedenler bahane edilmektedir. ”

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Türkiye, Eski Türkiye Değildir”

Türkiye’nin bölgenin ve Dünyanın her anlamda önemli güçlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Ülkemiz artık eski Türkiye değildir. Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında güçlü ve istikrarlı bir siyasi otoriteye sahip olmamız sayesinde, son 15 yılda ekonomik, sosyal, askeri, eğitim ve siyasi anlamda büyük gelişme göstermiş bulunmaktayız. Dünyada daralan ekonomik yapıya rağmen artan büyüme hızımız, her alanda gelişen endüstrimiz, eğitim seviyesi ve kalitesi her geçen gün artan yükseköğrenim kurumlarımız genç ve dinamik nüfusumuz, dosta güven düşmana korku salan askeri büyüklüğümüz ve yapılanmamız hiç şüphesiz takdire şayandır.” dedi.

Konferansın sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (International University of Sarajevo) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Dekanları da hazır bulunurken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr.Murat Türk’e de ziyarette Üniversitemiz İİBF Dr. Öğretim Üyesi Ergün Kara eşlik etti. Ziyarette Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Murat Türk, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım’a Üniversitemiz logolu tabak hediye etti.

7 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın