Üniversiteli Öğrencilerden Kodlama Eğitimi

Osmaniye korkut Ata üniversitesi MİSTEAM Kulübü  tarafından Cebelibereket Ortaokuluna,  MİSTEAM kulüp başkanı  Fatih Bahçe’nin öncülüğünde “MİSTEAM ile Yarını Kodla” projesi kapsamında kodlama eğitimi verildi.

MİSTEAM Kulüp Başkanı  Fatih Bahçe verilen eğitim hakkında yaptığı açıklamada “Günümüz teknoloji dünyasında kodlamanın yeri  matematik ve okuma yazma ile birlikte temel bir gereksinim haline geldi. Kodlama en iyi erken yaşlarda öğrenildiği için çocuklar kodlamayla ne kadar erken tanışırlarsa o kadar çok özümsüyorlar. Amacımız, gerçek hayatta kullanılan yazılımların çocukların  ilgisini çekecek oyunlarla daha eğlenceli hale getirerek onların öğrenmesini kolaylaştırmaktır. Bu proje kapsamında  Misteam topluluğu gönüllü eğitmenleri  Betül Yılmaz ve İsmail Uzundağ, programlama dillerinde kodlama yapabilmeleri için gerekli olan kavramları eğlenceli  aktivitelerle öğreterek öğrencilerin zihninde oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırmaya çalıştılar.” dedi.

Verilen eğitim sonrasında miniklere katılım sertifikası veren Betül Yılmaz ve İsmail Uzundağ miniklerle hatıra fotoğrafı çektirdi. >>>Murat BOZ

 

 

23 Mayıs 2018 Murat BOZ
Yorum yapın