Uzman Çavuş Serkan Deprem Osmaniye’de son yolculuğuna uğurlandı

İdlib’de rejim güçlerinin saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Serkan Deprem’in cenazesi, memleketi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İdlib’de rejim güçlerinin saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Serkan Deprem’in cenazesi, memleketi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İdlib şehitlerinden Deprem’in Türk bayrağına sarılı tabutu, Hatay’da düzenlenen törenin ardından ambulansla Düziçi ilçesi İstiklal Mahallesi’ndeki baba evine getirildi. Anne Yeter, baba Cemal Gürsel ve eşi Berna Deprem ile yakınları gözyaşlarıyla karşılandı.

Evli ve bir çocuk babası Serkan Deprem’in naaşı,  helalliğin alınmasından sonra İrfanlı Camisi’ne götürüldü.

İrfanlı camiindeki  törene, şehit Deprem’in  yakınlarının yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin eşi Berna Deprem, kucağına aldığı 2 yaşındaki oğlu Yağız Efe ile birlikte eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunu gözyaşlarıyla öptü.

Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun kıldırdığı cenaze namazından sonra şehidin naaşı, Çamiçi Şehitliği’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Mardin’deki 70. Mekanize Tugay Komutanlığı Destek Tabur Komutanlığı’ndan, İdlib gerginliği azaltma bölgesinde geçici görevlendirilen Deprem’in, şehit olmadan iki gün önce babaevine izne geldiği öğrenildi. Haber Merkezi

 

 

 

6 Şubat 2020 Murat BOZ
Yorum yapın