Vali Coşkun, Görme Engellilerle Empati İçin Gözlerini Kapatarak Yürüdü

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliğinde konuşan  Osmaniye Valisi Ömer Faruk  Coşkun, Toplumsal duyarlılığın önemini de vurgulayan “Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak ilk adım olacaktır” dedi.

Engelli vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Coşkun, düzenlenen etkinliğin farkındalık açısından önemli olduğunu ifade ederek “Görme engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama daha fazla katılabilmeleri ve yaşamlarının daha kolaylaştırılabilmesi için yapılması gerekenler var. Bizler de Osmaniye’de bu kapsamda çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

Altı Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Necdet Yılmazer, Vali Coşkun’a görme engelli vatandaşların kullandığı beyaz bastonun nasıl kullanıldığını anlattı.  Göz bandı ile gözlerini kapatarak, görme engelli vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırabilmek için yapılmış olan sarı plastik kabartmalı şeritler üzerinde bir süre beyaz bastonla yürüyen Vali Ömer Faruk Coşkun, düzenlenen etkinliğin toplumsal duyarlılığın artırılmasına vesile olmasını temenni ederek, “Tüm engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını zorlaştıran engellerin kalkmasını temenni ediyorum. Bizler de bu konuda engelli vatandaşlarımıza her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

Osmaniye Valilik Kompleksinde düzenlenen etkinliğe Vali Ömer Faruk Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun, Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk, Altı Nokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Necdet Yılmazer, Osmaniye Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi Temsilcileri, Engelli Derneklerinin Temsilcileri ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Etkinlik, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. 

 

15 Ocak 2018 Murat BOZ
Yorum yapın