Vali Coşkun, Huzurevi Sakinleri İle Bir Araya Geldi

Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Özden Huzurevi’nde düzenlenen programda Vali Ömer Faruk Coşkun, Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Program öncesinde Huzurevi sakinlerine hizmet verecek olan çok amaçlı salonun açılışı yapıldı. Açılışı yapan Vali Coşkun, Salonun tüm büyüklerimize güzel hizmetler vermesini temenni etti. Vali Coşkun ve protokol mensupları açılışın ardından Huzurevi sakinlerine karanfil takdim etti.

Dünya Yaşlılar Günü kutlama programı Huzurevi İmam Hatibi Yunus Emre Deveci tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açılış konuşması ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun tarafından yapıldı.  Yaşlılarımızın toplumumuzun hem geçmişi, hem hafızası hem de kökleri olduğunu ifade eden İl Müdürü Hamit Coşkun, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yaşlılara yönelik bakım hizmetlerimizi, öncelikle onları aileleri yanında desteklemek, bu imkânın bulunmadığı durumlar var ise de ihtisaslaşmış bakım merkezlerinde hizmet vermek bakış açısıyla planlıyor ve yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken de toplumumuzun bütün kesimleri ile işbirliği içinde olmaya gayret ediyoruz” diye konuştu. İl Müdürü Coşkun, tüm büyüklerimize saygılarını sunarak konuşmasını bitirdi.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise büyüklerimize hitaben yaptığı konuşmada, Dünya Yaşlılar Gününde Huzurevi sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek,  “Sevgi ve saygının en büyüğünü hak eden siz değerli büyüklerimizin rahat ve huzurlu bir şekilde yaşam sürmeleri için gereken tüm tedbirleri almaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonraki süreçte büyüklerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi bakımından her zaman yanınızda olacağız. Sizlere hayırlı uzun bir ömür, sağlık ve afiyet diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Huzurevi sakinleri birbirinden güzel şarkı ve şiirler okudular.

Program Özden Huzurevi Bocce Takımı ile protokol mensupları arasında yapılan Bocce maçı ile son buldu.

Düzenlenen programa Vali Coşkun’un yanı sıra Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Yardımcısı Sehavet Arslankurt, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

VALİ COŞKUN’DAN ESNAFLARA SÜPRİZ ZİYARET

Vali Ömer Faruk Coşkun, Huzurevi’nde düzenlenen programın ardından, Gebeli Caddesi üzerine bulunan esnafları da ziyaret etti. Esnafları dükkânlarında ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Coşkun, “hayırlı işler, bol bereketli kazançlar” diledi.

Vali Coşkun’un ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade eden esnaflar ise “Sayın Valimizi mahallemizde görmek bizim için sürpriz oldu. Kendisine bizleri ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 

4 Ekim 2017 Murat BOZ
Yorum yapın