Vali Çoşkun, “Uyuşturucu ile yapılacak olan mücadele, topyekün bir mücadeleyi gerektiriyor”

İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı Değerlendirme Toplantısı Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.

Uyuşturucu ile yapılacak olan mücadelenin topyekûn bir mücadeleyi gerektirdiğini ifade eden Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ““Bundan sonraki süreçte daha çok gayret göstererek, önümüzdeki yıl uyuşturucu ile mücadelede daha fazla yol almak istiyoruz” dedi.

Coşkun “Uyuşturucu ile mücadele sadece emniyet tedbirleri ile yapılacak bir mücadele değil, tüm kurum ve kuruluşlarımızın bu mücadele içerisinde yer alması gerekiyor. Bu mücadelenin eğitim, emniyet, bağımlıların tedavi ve rehabilitasyonu gibi birçok boyutu var. Dolayısı ile burada birçok kurumumuzu ilgilendiren hususlar mevcut.  Bu kapsamda 2016-2018 yıllarını kapsayan Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı oluşturulmuş, bu plan çerçevesinde birçok kurumumuza görev sorumluluklar yüklenmiş ve kurumlarımız kendi kurumsal kapasiteleri nispetinde bu sorumluluklarını yerine getirmeye çalışmışlardır” diye konuştu.

Toplantı sonunda konuşan Vali Coşkun, tüm kurumlara önemli görevler düştüğünü ifade ederek, “Kurumlarımız, Eylem Planı çerçevesinde kendilerine verilen görevleri,  büyük bir gayretle yerine getirmeye çalışırlarsa, önümüzdeki  süreçte önemli mesafeler alacağımıza inanıyorum. Katılımınız ve katkılarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının devamında Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu üyesi kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri alındı.

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Hacı Ali Büber, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ahmet Altunkaynak, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Oğuzhan Çetin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

(RSL –

 

29 Aralık 2017 Murat BOZ
Yorum yapın