Vali Coşkun, Yetim Dayanışma Günlerine Katıldı

Osmaniye Valiliği koordinesinde, “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında yetim çocuklar için yemek ve etkinlik programı düzenlendi.

Polisevinde düzenlenen etkinlik, Kur’an Kursu Eğitmeni Hasan Akın tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Bundan sonraki süreçte, sivil toplum kuruluşları ile birlikte el ele vererek ailelerimize destek olmaya devam edeceğiz. İhtiyaç duydukları anda her zaman yanlarında olmak istiyoruz” dedi. Vali Coşkun, etkinliğin düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Yemek ikramının ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu dua yaptı. Daha sonra konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Osmaniye Şube Başkanı Nadir Sarıcan, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları masaları tek tek dolaşarak, çocuklar ve aileleri ile sohbet ettiler.

Çeşitli hediyeler verilen çocuklar, program sonunda, narkotik köpek ‘Zoro’ ve Motosikletli ‘Narkotim’ polislerinin gösterilerini izledi. Daha sonra ise Polisevi bahçesindeki mini hayvanat bahçesini gezen çocuklar, oyun parkurunda gönüllerince eğlendiler.

10 Nisan 2018 Murat BOZ
Yorum yapın