Vali Ömer Faruk Coşkun, Korona  Virüse Karşı Alınan Tedbirleri Denetledi

Vali Ömer Faruk Coşkun, Korona  Virüse Karşı Alınan Tedbirleri Denetledi

Vali Ömer Faruk Coşkun, Salı Pazarını ziyaret ederek, korona virüse karşı alınan önlemleri yerinde denetledi.

Ziyarette Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ile Osmaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Yalçın da yer aldı. Vali Coşkun, pazar yerlerinde alınan tedbirler hakkında Belediye Başkanı Kadir Kara’dan bilgi aldı.

65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ve 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkma kısıtlamaları, pazar yerlerine kontrollü giriş çıkış yapılması, vatandaşlar arasında sosyal mesafe  ve vatandaşların maske takma zorunluluğu gibi konularda denetlemelerde bulunan Vali Coşkun, vatandaşlardan çok zorunlu olmadıkları sürece evlerinden çıkmamalarını, çıkmaları gereken durumlarda ise mutlaka maske takmalarını ve sosyal mesafeye hassasiyetle uymalarını rica etti. Vali Coşkun, tedbirlere uyan pazar esnafı ve vatandaşlarımıza da teşekkür etti.

 

Korona virüse karşı ilimizde tüm tedbirlerin alındığını ve hassasiyetle uygulandığını ifade eden Vali Coşkun, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde gerekli denetimleri yapıyoruz. Her fırsatta dile getirdiğimiz üzere vatandaşlarımızdan da tedbirlere uymalarını önemle rica ediyoruz. Bildiğiniz üzere bu hayati önemde bir konu. Tedbirlere uymamak sadece kendi hayatımızı değil pek çok vatandaşımızın da hayatını riske atmak anlamına geliyor. Tüm vatandaşlarımızdan bir kez daha önemle rica ediyorum, kendilerinin ve ailelerinin sağlığı, ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın sağlığı için mutlaka tedbirlere uysunlar.”diye konuştu.

 

Pazar esnafının sorunlarını da dinleyen Vali Coşkun, denetimlerinin ardından Salı Pazarından ayrıldı.

 

18 Nisan 2020 Murat BOZ
Yorum yapın