Vefa Destek Grubu Maske Dağıttı

Korona virüs tedbirleri kapsamında Osmaniye valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gurubu tarafından, vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Adnan Menderes Mahallesi Özel İdare Müdürlüğü önünden başlayarak, Atatürk Caddesi üzerindeki iş yeleri ve 20 – 65 yaş arası sokağa çıkmak zorunda olan vatandaşlara tek kullanımlık maskelerden verildi. Maske dağıtımının,  ilerleyen günlerde de devam edeceği kaydedildi.

Valilikten yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Yeni tip Korona virüs (Covid-19) Hastalığı; Hasta bireylerin öksürmeleri aksırmaları ile ortama saçılan damlacıkların solunması ve hastaların solunum parçacıkları ile kirlenmiş yüzeylere dokunulduktan sonra kirli ellerin yıkanmadan yüz, göz, burun veya ağza temas etmesiyle bulaşır. Bu nedenle lütfen; Sosyal mesafemizi mutlaka koruyalım. İşimizin olmadığı zamanlarda lütfen evimizde kalalım ve zaruri ihtiyaçlarımız dışında evimizden dışarıya çıkmayalım. El temizliğine dikkat edelim. Gücümüzü kullanalım. Tedbiri elden bırakmayalım. Lütfen kendiniz ve sizi sevenler için evde kalınız.”

24 Nisan 2020 Murat BOZ
Yorum yapın