Yay Hayatım, Ok Niyetim, Hedef Amacım Projesi Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018/1 kapsamında Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Yay Hayatım, Ok Niyetim, Hedef Amacım Projesi” Vali Ömer Faruk Coşkun’un katılımıyla başladı.

‘’Yay Hayatım, Ok Niyetim, Hedef Amacım Projesi” kapsamında eğitim alan Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin gösterisini izleyen Vali Coşkun, öğrencilere başarılar diledi.

Proje Koordinatörü Orkun Limoncuoğlu “Amacımız lise yaş grubundaki öğrencilerin sadece Eğitim-Öğretim faaliyetlerinde değil sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere de katılımlarının sağlanması ve bu alanda da başarılı olmaları. Türk –İslam kültüründe çok önemli yer tutan okçuluk sporunun genç nesillerce tanınması ve sevilmesidir” şeklinde konuştu. “Toplamda okulumuzdan 20 öğrenci ve ildeki diğer okullardan da 20 öğrenci olmak üzere toplamda 40 öğrenciye okçuluk teorik ve uygulamalı eğitim verilerek yarışma yapmaları sağlanmıştır.” dedi.

Okul Müdürü Ali Asil, proje kapsamında ilk olarak okulumuza okçuluk parkuru kazandırıldı. Daha sonra okçuluk malzemeleri alındı. Okçuluk eğitmeni Beden Eğitimi Öğretmenimiz Bahadır Taşdurmaz tarafından teorik ve uygulamalı eğitimin yanında, okçuluk tarihçesi, kültürümüzdeki yeri, kullanım alanları, Osmanlı kemankeşleri gibi bilgiler de verildi. Okul içi turnuvalar yapıldı ve derece elde eden öğrenciler ödüllendirildi. Okullar arası müsabakalar ve ödül töreni ile projenin tamamlandığını belirtti.

 

3 Ocak 2019 Murat BOZ
Yorum yapın