YILIN EN İYİ RÖPORTAJ ÖDÜLÜ GAZETEMİZİN OLDU

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti 2017 Basın Ödülleri sahiplerini buldu. Royalton Otel’de düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Toprakkale Kaymakamı Mehmet Kaya, Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Türkiye’nin pek çok ilinden gazeteci cemiyetlerinin başkanları ile yerel ve yaygın basın mensubu katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Merhum Gökhan Erkmen’in anısına kısa bir video gösterimi yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı yaptı. Tüm konukları Osmaniye’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Avcı, “Türkiye’de en çok çalışan gazeteciler cemiyetlerinden biri olarak kendimizle övünüyoruz. Çünkü Osmaniye’de hep ilkleri başaran Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti olduğu için, Osmaniye’nin il olmasında katkımız olduğu için, Osmaniye’de ilk Fıstık Festivali’ni düzenleyen Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti olduğu için, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasına katkı sağladığımız için, Osmaniye’de ilk defa böyle bir toplantı organize ettiğimiz için. Bunlar sadece birkaçı” dedi. Osmaniye’nin tarihi ve kültürel güzellikleri, tarım ürünleri ve ekonomisi hakkında konuklara bilgi veren Avcı, “Bugün burada Cemiyetimizin 28 yıllık rüyasını gerçekleştiriyoruz. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Valimize, Belediye Başkanımıza, Rektörümüze ve tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. İsrafil Avcı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Programın son bölümünde Osmaniye de yayın hayatında olan yerel gazete temsilcilerine ödülleri takdim edildi takdim edilen ödüller arasında Elde demokrasi köşe muhabirlerinden Mehmet Çardak 15 Temmuz yıldönümü konulu röportajı ile yılın en iyi röportaj ödülüne layık görüldü sağlı sorunu nedeni ile programa katılamayan Mehmet Çardak’ın Ödülünü Gazetemizin Yazı işleri Müdürü teslim aldı, Yaygın basın temsilcilerini ödülleri verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekilmesi ile ödül töreni sona erdi.

Murat  BOZ

 

5 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın