Yılın Örnek Kadınlarına Plaket Verildi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında THY Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Arzu Akalın ‘Kadın ve Aile’ konulu konferans verdi.

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen Konferans öncesinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun, “Bugün toplumumuzun önemli bir gündemini oluşturan kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet olaylarının önüne geçmek hepimizin öncelikli konusudur. Kadına yönelik şiddet bir insanlık suçudur. Toplumun ruhunda derin yaralar açan şiddet olaylarının önlenmesi için ülke genelinde etkin bir çalışma yapılmakta, önleyici ve koruyucu tedbirler kadar eğitim ve zihniyet değişimine yönelik tedbirlere de büyük önem verilmektedir. Bugün bu konu ile ilgili aramızda bulunan misafirimiz Avukat Arzu Akalın hanımefendi ‘Kadın ve Aile’ konulu önemli bir konferans gerçekleştirecektir. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından yılın örnek kadınları seçilen Elif Tatar, Fatma Akın, Meriç Şen ve Nermin Taşdemir’e plaketleri Vali Ömer Faruk Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun ve Avukat Arzu Akalın tarafından verildi.  Vali Coşkun ve protokol mensupları plaket alan hanımları tebrik ederek, onların nezdinde tüm hanımların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.

Plaket takdiminin ardından, THY Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Arzu Akalın ‘Kadın ve Aile’ konulu konferansını verdi. Dinleyicilere edindiği tecrübeler ve yaptığı gözlemleri aktaran Akalın, “Aile konusunu konuşacak olursak, bence sadece kadın üzerinden değil de aile kavramını oluşturan bütün parçalar üzerinden giderek bu konuyu ele almak gerektiğini düşünüyorum. Babayı da çocukları da konuşmalıyız” dedi. Kadının toplumdaki rolleri konusu ile konuşmasına devam eden Akalın, “Kadınların, annelik görevlerini ihmal etmemek kaydıyla, çalışma hayatının içinde olmalarının önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Kendisini dinleyen tüm konuklara teşekkür eden Arzu Akalın, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerine son verdi.

Programın sonunda Avukat Arzu Akalın’a Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Konferansa  Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkan Vekili Fatma Teke, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda dinleyici katıldı.

 

10 Mart 2018 Murat BOZ
Yorum yapın