“Yolunuz açık olsun, Allah’a emanet olun”

Vali Ömer Faruk Coşkun, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin Afrin kentindeki teröristlere yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak için bölgeye gidecek olan Jandarma Özel Harekât personelini operasyon bölgesine uğurladı. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene Vali Coşkun’un yanı sıra Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman da katıldı.

Vali Ömer Faruk Coşkun Jandarma Özel Harekât personeline “Sizlerle gurur duyuyoruz. Rabbim vatanı ve milleti için görev yapan tüm güvenlik güçlerimizi muhafaza etsin. Hepimizin kalbi ve duaları sizlerle birlikte. Yolunuz açık olsun, Allah’a emanet olun” dedi.

Daha sonra Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak için bölgeye gidecek olan  Özel Harekât Polisleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Özel Harekât Şube Müdürlüğünde düzenlenen programa Vali Coşkun’un yanı sıra Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu da katıldı.

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından güvenlik güçlerimizin başarısı için edilen duanın ardından Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol üyeleri Harekâta katılacak Özel Harekât Polislerine başarılar dilediler. Vali Coşkun, tüm milletimizin kalbinin Harekâta katılan güvenlik güçlerimizle birlikte attığını ifade ederek, “Zeytin Dalı Harekâtında, terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin mansur ve muzaffer olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Tüm milletimizin duaları sizinle” dedi.

22 Şubat 2018 Murat BOZ
Yorum yapın